قانون هوای پاک

قانون هوای پاک موضوع برنامه رهیافت رادیو اقتصاد بود که در روز دوشنبه ۱۱ آذرماه با حضور مهندس میلاد بیگی مدیر گروه صنعت اندیشکده سیاستگذاری امیرکبیر برگزار شد.

این برنامه میهمانان تلفنی همچون مهندس محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، مهندس مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها، خانم مرضیه حصاری مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک وزارت کشور و جناب آقای جعفر قادری استاد اقتصاد شهری داشت.

در ذیل مختصری از صحبت های مهندس میلاد بیگی آورده شده است:

آلودگی هوا در واقع به این معنی است که یکی از آلاینده های هوا از حد استاندارد سلامت خود عبور میکند در این مقیاس میزان آلایندگی تا ۱۰۰ را سالم، بیشتر از ۱۵۰ را ناسالم و بیشتر از ۲۰۰ را در حد اضطرار اعلام میکنند.

در زمانی که آلودگی هوا تنفاق می افتد معمولا اولین اقدامی که صورت میگیرد این است که طرح زوج و فرد از درب منازل برقرار میشود و این بدان معناست که حدودا نیمی از خودروها قابلیت جابجا شدن ندارند پس به صورت طبیعی استفاده از حمل نقل عمومی مانند اتوبوس های شهری افزایش می یابد،

با توجه به گزارش شرکت کنترل کیفیت آلودگی هوا ارائه کرده است تنها ۱٫۴ درصد از سهم آلودگی هوا برای ماشین های سواری بوده اما چیزی در حدود ۳۰ درصد این آلودگی را اتوبوس های عمومی و خصوصی به خود اختصاص داده اند.

 

برنامه رهیافت رادیو اقتصاد دوشنبه ۱۱ آذرماه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *